Aktualności

Komunikat konkursowy

Ogłaszamy wyniki konkursu Polish Scouting: Be the change!

Więcej...

List Pierwszej Damy do uczestników Jamboree

Publikujemy list Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej skierowany do polskich harcerzy - uczestników 22. Światowego Jamboree Skautowego w Szwecji w dn. 4.08 podczas wizyty pani Prezydentowej na zlocie.

Więcej...

Audycja w Radiu Plus

W poniedziałek na Targu Węglowym w Gdańsku przedstawiciele polskiego kontyngentu byli gośćmi Radia Plus. Podczas audycji opowiedzieli słuchaczom o Jamboree, swoich wrażeniach, a także o staraniach ZHP o organizację 25. Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w roku 2023.

Więcej...

Jamboree zakończone

22. Światowe Jamboree Skautowe dobiegło końca. W trakcie zapierającej dech w piersiach ceremonii 40 tysięcy skautów z ponad 160 krajów świata uczestniczących w Jamboree, w tym 650-osobowa reprezentacja polskich harcerzy, podsumowała zlot odbywający się w szwedzkim Rinkaby. Mottem przewodnim tej uroczystości była „Solidarność”. W jej trakcie skauci odnowili swoje przyrzeczenia, potwierdzając gotowość do ciągłej służby.

Więcej...

Prom z polskim kontyngentem w Gdyni

W tej chwili prom z polskim kontyngentem na 22. Światowe Jamboree Skautowe na pokładzie wpływa do portu w Gdyni. W przeciągu najbliższej godziny harcerze zejdą na ląd i ruszą w drogę powrotną do swoich domów.

Więcej...

Harcerze wracają do Polski

22. Światowe Jamboree Skautowe dobiegło końca. Oficjalnie zakończyło się podczas sobotniej Ceremonii Zamknięcia z udziałem szwedzkiej pary królewskiej i ponad 40 tysięcy skautów - uczestników Jamboree. Polski Kontyngent jest już w drodze powrotnej do kraju, od ponad godziny płynąc promem do Gdyni.

Więcej...

Władze ZHP z odwiedzinami u harcerzy na Jamboree

Delegacja władz naczelnych ZHP oraz władz chorągwi odwiedziła w piątek polski kontyngent na 22. Światowym Jamboree Skautowym. Do harcerzy z wizytą przybyli m.in. wiceprzewodniczący ZHP hm. Rafał Socha, członkowie Głównej Kwatery hm. Krzysztof Budzyński, hm. Lucjan Brudzyński i hm. Emilia Kulczyk – Prus, członkowie Rady Naczelnej, Centralnej Komisji Rewizyjnej, komendanci chorągwi: białostockiej, dolnośląskiej, krakowskiej, śląskiej, warmińsko – mazurskiej, wielkopolskiej i zachodniopomorskiej, a także instruktorzy GK ZHP i poszczególnych chorągwi. Z harcerzami od kilku dni przebywa Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz komisarz zagraniczny hm. Rafał Bednarczyk.

Więcej...

Wizyta Pierwszej Damy na 22. Światowym Jamboree Skautowym

Dziś Polski Kontyngent na 22. Światowym Jamboree Skautowym gościł panią Annę Komorowską – Małżonkę Prezydenta RP wraz z osobami towarzyszącymi, w tym przedstawicielami innych polskich organizacji harcerskich. Dostojni goście odwiedzili harcerzy podczas zlotowego Festiwalu Kultur i wsparli starania Związku Harcerstwa Polskiego o prawo do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w roku 2023.

Więcej...